marzec 2023
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Pogoda na jutro

19 września 2020 – Hażlach – Walny Zjazd MZC

W tym roku Walny Zjazd MZC odbył się w Haźlachu. Przed rozpoczęciem udaliśmy się na grób śp. prof Wiktora Wawrzyczka, byłego rektora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz . Następnie udaliśmy się na plac , gdzie znajduje się nowo otwarty Dom Przyrodnika, przed którym została odsłonięta tablica pamiątkowa śp. profesora. Odsłonięcia dokonali , członek rodziny, wójt Gminy Hażlach  P. Grzegorz Sikorski oraz prof Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie P. Krzysztof Kozłowski. Na zjeździe zostali uhonorowani i odznaczeni członkowie naszego koła. Najwyższym odznaczeniem został uhonorowany Pan Andrzej Kondziołka – Honorowy Członek MZC,  Złote medale Macierzy Ziemi Cieszyńskiej otrzymali Państwo Aleksandra i Józef Pindur, Pani Czesława Haczek i Pani Lucyna Kondziołka. Akty uznania przyznano Pani Urszuli Skowron i Pani Urszuli Patyk.. Serdeczne gratulacje od członków naszego koła.

 

Skomentuj

 

 

 

Można używać tych znaczników HTMLa

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>