marzec 2023
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Pogoda na jutro

2.04.2019. zebranie sprawozdawczo wyborcze.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI TERENOWEGO KOŁA MACIERZY ZIEMI CIESZYŃSKIEJ W ZEBRZYDOWICACH ZA  TRZY LETNI OKRES KADENCJI 2016 – 2018.  przedstawił w imieniu ustępującego Zarządu p.o. prezesa Henryk Franek

W dniu 12 kwietnia 2016 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze, na którym został wybrany zarząd     Helena Bartoszek – prezes, Małgorzata Guz – wice prezes, Henryk Franek – wice prezes, Maria wieczorek – sekretarz, Wanda Kowalska – skarbnik,  Grażyna  Rychły – członek, Zbigniew Żyła – członek

W skład komisji rewizyjnej wybrani zostali:    Ryszard Czyż  – przewodniczący,   Małgorzata Karasińska – członek    Aniela Stoś   – członek

Wybrani zostali także delegaci na Walny Zjazd ZG MZC jednakże ZG MZC dokonał zmian organizacyjnych i delegaci wybierani są co roku.      6 lutego 2018 roku Pani prezes Helena Bartoszek, złożyła rezygnację z funkcji prezesa. Na spotkaniu zarządu funkcję pełniącego obowiązki prezesa przekazano kol. Henrykowi Franek. Kol. Helena Bartoszek nadal jest członkiem Zarządu.  11 kwietnia 2018 roku Pani Maria Wieczorek złożyła rezygnację z pełnienia funkcji sekretarza. Stanowisko to powierzono P. Joannie Stawarczyk.   W okresie od kwietnia 2016 do lutego 2018 nasze Koło liczyło 90 członków. Na koniec roku 2018 liczba ta wynosi 87, gdyż 2 członków zmarło, a jedna osoba złożyła rezygnację.   Do naszego Koła należą osoby nie tylko z Gminy Zebrzydowic ale także z innych miejscowości, takich jak : Żory, Cieszyn, Pogwizdów oraz z Offenburga

Koło nasze podjęło w dniu 16.01.2019 Uchwałę w sprawie zwolnienia z obowiązku opłacania składek członkowskich tych członków, którzy ukończyli 85 rok życia.

W okresie trzy letniej kadencji członkowie naszego koła spotkali się 28 razy na różnych imprezach – średnia uczestnictwa to 35,8 %  ( 6 wycieczek, 2 wystawy, 1 konkurs „Karmik dla ptaków”, spotkania z zaproszonymi gośćmi, spotkanie z poezją, 3 imprezy rowerowe, jajecznice, pieczenie kiełbasy, udział w „Wieczorach Regionalnych” wyjazdy naszych członków na różne imprezy, obchody i pogrzeby). W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że niektóre imprezy organizowane były  razem z GOK-iem w Zebrzydowicach, Klubem rowerowym „Przerzutka” oraz z udziałem zespołów taneczno-muzycznych działających na terenie naszej Gminy.   Na naszych spotkaniach gościli między innymi:   Ks.Henryk Bolczyk, Ks. Prof. Józef Budniak, prof. Daniel Kadłubiec, dr. Tadeusz Kania, Jerzy Wałga, Libusza Kolkowa, Władysław Kristen, Antoni Kwiczala.

Z okazji XX lecia istnienia naszego koła w dniu 26 maja 2017 roku, Prezes Zarządu Głównego P. Marta Kawulok  uhonorowała  5 osób „Złotą odznaką MZC. Wieczorek, W. Kowalska, M. Karasińska, G. Kukuczka, R. Czyż.

Koło nasze wnioskowało w roku 2018  do Rady Gminy o przyznanie „Lauru Srebrnej Cieszynianki” Państwu Halinie i Robertowi Rybka z zespołu „Nadolzianie”, który to laur w/w otrzymali.  W naszym kole wiele osób zaangażowanych jest w prace społeczne nie tylko na terenie Gminy, ale także Powiatu. (2 osoby radni Powiatu, 2 osoby ławnicy sądu, 3 osoby członkowie Zarządu Głównego MZC, dwóch wójtów, 5 osób radni Gminy, Przewodnik turystyczny).    Członkowie naszego koła należą także do innych organizacji  między innymi: Koła Gospodyń Wiejskich, Grupa „Senior 60+”, Klubu literackiego, Zespołu śpiewaczego „Zybrzydowianki”, Klubu Rowerowego „Przerzutka”.   Na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim naszym członkom, gdyż bez Waszego uczestnictwa i zaangażowania w pracę koła nie można byłoby się pochwalić tym co przed chwilą odczytałem. Praca widoczna jest nie tylko na terenie naszej Gminy, ale doceniani jesteśmy jako koło o dużej ilości członków, a także stawiani jako wzór dla innych kół

Dziękuję ustępującemu zarządowi, za pomoc okazałą dla całego koła. Dziękujemy Pani dyr. GOK-u za udostępnianie nam pomieszczeń. Z tego miejsca dziękuję naszym Paniom, które osładzają nam nasze spotkania, za pyszne rurki, różne ciasta, strudle, kołocze , buchty i inne łakocie, wszystkim bez wyjątku , gdyż każdy wnosi coś co daje nam satysfakcje i radość ze wspólnych spotkań.

Na spotkaniu  obecnych było 45 członków. Na przewodniczącego zebrania wybrana została pani Czesława Haczek. Głosowanie było jawne. Wybrano 9 -cio osobowy skład Zarządu i 3 osobowy skład Komisji rewizyjnej. Po ukonstytuowaniu się skład Koła MZC w Zebrzydowicach przedstawia się następująco:

Henryk Franek  – prezes,   Małgorzata Guz  – wice prezes,      Helena Bartoszek  – wice prezes,      Stawarczyk  – sekretarz,    Wanda Kowalska    – skarbnik,      Aldona Kopiec  – członek,    Urszula Skowron  – członek,   Grażyna Rychły  – członek,    Zbigniew Żyła – członek

Komisja rewizyjna ;   Ryszard Czyż  – przewodniczący, Małgorzata Karasińska – członek,    Aniela Stos – członek

Na spotkaniu członkowie w ramach zabawy rozwiązywali test o   znajomości Gminy , powiatu, historii i geografii . Na 21 pytań prawie wszyscy odpowiedzieli bezbłędnie, a najlepsi otrzymali skromne upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

 

 

 

Można używać tych znaczników HTMLa

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>