Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Pogoda na jutro

Jubileusz XX – lecia Koła MZC

DSCN6027

 

Dwadzieścia lat temu obecny wójt Pan Andrzej Kondziołka , wtedy nauczyciel szkoły w Zebrzydowicach reaktywował Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Właśnie 26 maja br. spotkaliśmy się w sali naszego zamku, na spotkaniu członków i zaproszonych gości, żeby wspólnie uczcić ten jubileusz. Na spotkaniu Prezes Zarządu Głównego MZC w Cieszynie  Pani Marta Kawulok, wraz z zastępcą Panem Bronisławem Brudnym udekorowali pięciu naszych członków;049 Maria Wieczorek, Wanda Kowalska, Małgorzata Karasińska, Grzegorz Kukuczka, Ryszard Czyż złotymi medalami MZC. Wszyscy członkowie naszego koła otrzymali Jubileuszowe Laury , a 18 członków statuetki z tej właśnie okazji. Pani Prezes Helena Bartoszek  przedstawiła historię i działalność naszego koła. Pan Mariusz Makowski przybliżył nam historię naszej miejscowości łącznie z ludźmi, którzy byli właścicielami i mieszkańcami Zebrzydowic. Spotkanie uprzyjemniali nam swym występem : Zespół regionalny „Zybrzydowianki”, z okazji Dnia Matki  piosenkę wykonała Emilka Piguła, a kilka ładnych piosenek zaśpiewała  też Emilka Żesławska. Otrzymaliśmy dwa listy gratulacyjne od prof. zw. dr hab Andrzeja Farugi dr h.c. – prezesa Koła i Honorowego Członka Gminy Zebrzydowice, oraz od Klubu regionalnego „Olsztyńscy Cieszynianie” z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Pani  mgr inż. Marii Bentkowskiej – prezes zarządu. Listy gratulacyjne zostały odczytane przez kol. Henryka Franek, który całe spotkanie prowadził.

Podziękowania i mowy gratulacyjne na ręce Pani Prezes złożyli:

Pan Andrzej Kondziołka – wójt Gminy Zebrzydowice

DSCN6069

 

Starosta cieszyński – Pan Janusz Król

072

Radna powiatu cieszyńskiego – Pani Czesława Haczek

078

Pani Teresa Waszut z Cisownicy

DSCN6072

 dyr Szkoły w Zebrzydowicach – Pan Grzegorz Gabzdyl

076

Pani dyrygent chóru „Echo” dr Jadwiga Sikora

DSCN6085

Ks. prof. Józef Budniak Z Cieszyna

073

Ks. Marian Brańka – proboszcz naszej parafii075

Wszystkim członkom naszego koła MZC w Zebrzydowicach oraz zaproszonym gościom, serdeczne podziękowania za miłe słowa pod naszym adresem składa zarząd.

opr. i foto – kol. Henryk F.

Skomentuj

 

 

 

Można używać tych znaczników HTMLa

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>