Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Pogoda na jutro

Kolejne spotkanie MZC – 14.03.2017

Wtorek 14 marzec 2017 to data naszego kolejnego spotkania macierzowców. 42 osoby spotkały się, żeby tym razem wysłuchać wspomnień o mieszkankach naszej Gminy, które zapisały się w naszej pamięci. Wśród nieżyjących jest wiele osób, które zasługują na to wyróżnienie. Dzisiaj zaprosiliśmy Pana Czesława Bieguna, który podzielił się wspomnieniami o swojej mamie śp. Amalii Biegun, nasi członkowie Maria Wieczorek i Tadeusz Fójcik także przypomnieli nam o nieżyjących swoich mamach o śp. Annie Klorczyk i Helenie Fójcik. Kol. Henryk Franek przybliżył nam postać śp. Anieli Ziajko,  która pozostała w pamięci już tylko niektórym członkom naszego koła. Była to osoba, która można powiedzieć, że zapoczątkowała i organizowała początki działalności naszego koła, wspólnie z Panią Amalią Biegun. Ostatnią kobietą zasługującą na to by o niej wspomnieć jak powiedział Henryk Franek to jego ciocia „Dolka” , a chodzi o Adolfinę Gibała. Bardzo ciepło i z wielkim szacunkiem o niej wypowiedziała się Pani Urszula Skowron, która przez 20 lat pracowała z nią w Urzędzie Gminy. Na naszym spotkaniu nie zabrakło pysznych wypieków od kol. Krystyny Ż. Wandy K. i jak zwykle pyszne rurki od Aliny P. Spotkanie umilały nam Panie z zespołu ” Zybrzidowianki”, które od dzisiejszego dnia wszystkie należą do naszego koła. O deklarację  do przystąpienia w nasze szeregi poprosiło w dzisiejszym dniu 5 osób. Legitymację i odznakę wręczono kol. Mieczysławowi Ż. Po zebraniu większość naszych członków udała się do „Galerii nad Młyńszczokiem” , żeby obejrzeć bardzo ciekawą wystawę „Księga, która przetrwała wieki – HISTORIA BIBLII„. Zamieszczone materiały przedstawiają w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki.

Skomentuj

 

 

 

Można używać tych znaczników HTMLa

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>